Türkiye Cumhuriyeti

Abu Dabi Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Seçim Günü Dikkat Edilecek Hususlara İlişkin Duyuru , 01.08.2014

 


Değerli vatandaşlarımız,

 

Yarın (2 Ağustos)  Büyükelçiliğimiz binasında gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin en hızlı ve düzenli şekilde tamamlanabilmesi amacıyla aşağıdaki hususların bir kez daha hatırlatılmasında yarar görülmüştür.


1. Seçmenlerimizin, sandık numaralarını YSK’nın internet sitesinden (www.ysk.gov.tr

- Oy Verme Günü Belirleme Sistemi) öğrenmeleri gerekmektedir. Büyükelçiliğimizde seçmen kaydı bulunup da oyunu 2 Ağustos 2014 tarihinde kullanamayacak olan vatandaşlarımız, sadece Türkiye’deki gümrük kapılarında 26 Temmuz - 10 Ağustos tarihleri arasında oylarını kullanabileceklerdir.


2. Seçmenlerin oy kullanabilmeleri için beraberlerinde T.C. kimlik numaralarını içeren Nüfus Cüzdanı veya T.C. Pasaportlarını bulundurmaları gerekmektedir. Büyükelçiliğimiz binasına girişte vatandaşlarımızın bu kimlik belgelerinden birini ibraz etmeleri istenecektir.

 

3. BAE makamlarının olası bir güvenlik kontrolüne karşı, vatandaşlarımızın, yukarıdaki belgelere ek olarak, yanlarında BAE kimlik belgesi (UAE ID), ikamet iznini/vizesini (residence permit/visa) havi pasaport bulundurmaları yararlı olacaktır.


4. Seçimler yarın (2 Ağustos) sabah saat 08.00’de başlayacak, akşam yerel saatle 17.00’da sona erecektir. Akşam saat 17.00 itibariyle sırada bulunan vatandaşlarımızın oylarını kullanmalarına izin verilecektir. Saat 17.00’den sonra gelen vatandaşlarımız ise YSK tarafından belirlenen kurallar gereği OY KULLANAMAYACAKLARDIR.


5. Vatandaşlarımız ve beraberlerindeki eşyaları bina girişinde aramaya tabi tutulabilecektir.
Bu nedenle, vatandaşlarımızın yanlarında küçük el çantaları dışında eşya bulundurmamaları istirham olunur. Öte yandan, Büyükelçilik binası içerisine cep telefonları kesinlikle alınmayacaktır.

 

6. BAE güvenlik makamlarının hassasiyetleri bakımından, vatandaşlarımızın Büyükelçiliğimizin gerek içerisinde gerek dışarısında (Büyükelçilikler bölgesi dahil) fotoğraf çekmemeleri önemle rica olunur.


Saygıyla duyurulur.