Türkiye Cumhuriyeti

Abu Dabi Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Cumhurbaşkanlığı Seçimleri "yurtdışı Seçmen Kütüğü" Hakkında Duyuru , 01.07.2014

T.C. ABU DABİ BÜYÜKELÇİLİĞİ

Yurtdışı Seçmen Kütüğü Hakkında Duyuru

            Bilindiği üzere, vatandaşlarımızın önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Büyükelçiliğimizde oy kullanabilmeleri için Büyükelçiliğimiz Konsolosluk Şubesi’ne adres beyanında bulunmuş olmaları ve yurtdışı seçmen kütüğünde yer almış olmaları gerekmektedir.

Yurtdışında yaşayan ve seçmen niteliğini taşıyan Türk vatandaşlarının yurtdışı seçmen kütüğündeki kayıtları Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından, kurulun internet sayfasında (www.ysk.gov.tr) 2 Temmuz 2014 Çarşamba günü Türkiye saati ile 08:00’de ilan edilecek, sözkonusu ilan 9 Temmuz 2014 Çarşamba günü Türkiye saati ile 17:00’de kaldırılacaktır.

Görev bölgemizde yaşayan ve www.ysk.gov.tr sitesinde kayıtlı olduğu (oy kullanabilecekleri) birim olarak Abu Dabi Büyükelçiliği belirtilmemiş olan vatandaşlarımızın, Büyükelçiliğimizde oy kullanmak istedikleri takdirde, Büyükelçiliğimize en geç 9 Temmuz 2014 TSİ saat 17:00’a kadar şahsen başvurmaları ve adres beyanında bulunmaları gerekmektedir. Bu tarihten sonra yapılacak olan adres beyanı veya düzeltme başvuruları Büyükelçiliğimizce kabul edilemeyecektir.

     Bu çerçevede, Büyükelçiliğimiz Konsolosluk Şubesi 4-5 Temmuz 2014 (Cuma ve Cumartesi) tarihlerinde 10:00-14:00 saatleri arasında, adres beyanının yapılabilmesini teminen açık olacaktır.

     Saygıyla duyurulur.